Sessiz Olun Müslümanlar Uyuyor

Sessiz olun Müslümanlar uyuyor…

Kudüs için yaptığımız videoda kullanmıştık ve bir slogan haline geldi tüm Türkiye’de.

Aslında yapılması gerekeni anlatmamıştık burada. Eleştiriydi, isyandı. Normalde olması gereken ses çıkarmaktı ama olmuyordu çünkü yalnızdık.

Kudüs işgal edilir, ses çıkaran sadece Türkiye…

Suriye bombalanır, kimyasal silahlarla vurulur, ses çıkaran sadece Türkiye…

Irak vurulur, Mısır’da Müslüman kardeşler darbeyle indirilir, Ermenistan can Azerbaycan’ın topraklarını işgal eder, BAE ve Suudi Arabistan öncülüğünde bir şer ittifakı Katar’a saldırır…

Ses çıkaran sadece Türkiye…

Hep Türkiye…

Sonra gel de bu vatanı orantısız sevme…

Gerçekten Müslümanlar uyuyor ama sessiz olmayın, ses çıkarın. Gürültü yapın. Çünkü ne kadar her haksızlığa sesimiz çıksa da gücümüz yetmiyor. Her ne kadar tek konuşan biz olsak da bununla yetinip mutlu olmuyoruz, olamıyoruz. Çünkü biz birkaç kelam edip içimizi rahatlatma derdinde olmadık hiç.Tek bir talebimiz var,

Yeryüzü artık bunca zulmü kaldırmıyor, ZULÜM BİTSİN…

Bunun için de İslam dünyasına ihtiyacımız var. Çünkü medeniyet kavramını unuttu Dünya, Osmanlı gittiğinden beri… Batı uygarlık sundu, medeniyet değil. Hakimiyet Batı’ya geçti ve hoşgörü, şefkat kavramlarını unuttu Dünya. Sadece kan ve göz yaşı… İşte bu yüzden İslam dünyasına ihtiyacımız var. Çünkü Batı’nın yeryüzünü yönetme kuralları ile anarşinin kol gezdiği bir hale gelen yeryüzünün tek ilacı İslam medeniyeti… 200 yıl önceki gibi. Öyle bir medeniyet ki Osmanlı’dan sonra yeryüzü hasret…

Hani bir vakıf vardı Osmanlı’da “ Çalıştığı Evde Hanımının Eşyasını Kıran Hizmetçinin Zararını Karşılama Vakfı”… İşte böylesine ince ruhlu bir medeniyet…

Hani bir memuriyet vardı Osmanlı’da… İşleri kışın kar çok yağınca kurtlar açlıktan ölmesin diye dağlarda ağaçlara et asmaktı… İşte öyle ince bir medeniyet.

Bu medeniyet tasavvuru Batı’da yok. Yaşlı anne-babasına bakan insanlara şaşkınlıkla bakan Batı’dan medeniyet beklemekti zaten hatanın büyüğü.

İşte yeryüzünü kaplayan bu kaos ortamının tek çaresi İslam medeniyetinin yeniden inşası. Bunu sağlayabilmenin yolu da bugün uyuyan Müslümanları uyandırmak için Gürültü çıkarmamızdır. Çünkü Türkiye tek başına güç yetiremiyor. Hayal edin :

Mısır’ın başında yeniden Muhammed Mursi,

Suriye’de Özgür Suriye ordusunun başını çektiği iktidar,

İran’da sayısı 30 milyonu bulan Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimiz iktidarda,

Irak Sünni blokun eline geçmiş,

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ehl-i Sünnet çizgideki Seyyidler tarafından yönetiliyor…

Ya da bunların hiçbiri olmuyor ama yönetenler Müslüman olduklarını ve İslam dünyasının hizmetkarı oldukları hatırlıyorlar.( Olmaz ya neyse )

Sadece hayali bile ne çok şey anlattı değil mi? Böyle bir ortamda İsrail’in halini düşünebiliyor musunuz? Ya da Amerika Birleşik Devletleri’nin… Böyle bir birlikteliğin Dünya’ya sunabileceği medeniyeti hayal edebildiniz mi?

İşte bu hayalin gerçek olması için sessiz olmayacağız, ses çıkaracağız. Bu konuda her ne kadar Türkiye elinden geleni yapsa da her şeyi devletten beklememek gerek. Bireysel sorumluluklarımız da var. Özellikle İngilizce ve Arapça bilen kardeşlerimiz ile sosyal medyadan ve web sitelerinden çalışmalar yapacağız inşallah. Yönetimlerinin maalesef kukla olduğu İslam ülkelerinin halklarına hitaben video çalışmalar ve makaleler hazırlayacağız. Twitter’da aktif şekilde farklı dillerde farklı ülkelerin gündemlerine yazacağız. Çünkü o ülkeleri o ülkelerin halkları düzeltecek. Biz dedik diye, tweet attık diye düzelecek mi? Bir tweet attık diye halklar sokağa mı dökülecek? Tabii ki hayır. Ama kaç insanın kafasına soru işareti bırakabilirsek o kadar başarılı oluruz. Çünkü bugün zevk ve sefa içinde yaşayan Müslümanların aklına takılan bir soru belki de onu yavaş yavaş uyandıracak.

Hayal mi? Belki evet. Ama Hz İbrahim’in atılacağı ateşe su taşıyan karıncanın amacı yangını söndürmek miydi? Tabii ki hayır.

Yangını söndüremesek de Allah katında tarafımızı belli edelim yeter…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir